MediaCenter Ügyfél Támogató oldal

Oldalunk célja a MediaCenter szolgáltatásainak gördülékeny használata, felmerülő kérdéseire egy bármikor könnyen elérhető és böngészhető adatbázissal.

Tippek és tanácsok

Fontos, hogy a levelünk minden szempontból megfeleljen a mindenkori spamszűrő alkalmazásoknak. A spamszűrők működése nagyon egyszerű. Minden olyan hibára, melyet levelünkben talál, pontot ad, melyek ha meghaladnak egy bizonyos számot akkor a levél nemkívánatosnak minősül. A levél tartalma, a programkódja, karakterkódolása, a csatolmány, a linkek, mind-mind nagyon fontos elemei a hírlevélnek,de nem megfelelő, vagy túlzott használatukkal könnyen a kéretlen levelek közé kerülhet levelünk.

A következő dolgokra kell figyelnük:

1. A levelünk mindenképp tartalmazzon szöveget. Nem elég, ha csak egy képet illeteszünk be, mivel akkor maga a programkód csak egy hivatkozást tartalmaz, melyet a spamszűrők rendszerint rögtön a maximális pontszámmal értékelnek, levelünk nem jut el a célszemélyhez.


2. Mindenképp fontos a megfelelő tárgy. A tárgynak beszédesnek kell lennie, olyannak, ami egyből tudatosítja a felhasználóval, hogy a tőlünk kapott hírlevelet látja. Ne csupa nagybetűvel próbáljuk felhívni a figyelmet, mivel ez is súlyos pontokba kerül.


3. Kerüljük az általános kéretlen levelekre utaló szavakat, a gyógyszerek, potencianövelők ezek szinonímái, kényes terület, melytől jobb távol maradni.


4. Fontos, hogy a levél ne csak linkeket tartalmazzon, minél több a link és minél kevesebb a tartalom, a spamszűrő szoftvernek annál gyanúsabb a kapott levél, így növeljükaz esélyt, hogy a levelünk nem éri el a feliratkozottat.


5. A hírlevél ne tartalmazzon futtatható csatolmányt (exe, bat, com..) mivel automatikusan törlődik levelünk, még ponotszámot sem kap, visszapattanó levél sem érkezik. Ugyanez történik, mikor egy képet a levélbe kódolunk. Ezt úgy kell elképzelni, mintha egy képet dokumentumként nyitnánk meg. Lényegében a kép is egy szöveges állomány, csak a dekódolásakor egy grafikai program segítségével képet láthatunk. Egy képet is megnyithatunk, mint szöveg, és sok-sok ismeretlen karaktert látnánk. Ezt hívjuk forráskódnak. Ez nem keverendő össze a szerkesztőfelületen található forráskóddal. Ha készítünk egy levelet, majd erre a gombra kattintunk, akkor a saját levelünk forráskódját látjuk. Ebbe nem másolhatjuk bele a kép forráskódját, mivel a spamszűrő rögtön észreveszti, hogy több fajta forráskód keveredik, így a levelet törli.